Paliki?

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Paliki?

Postprzez ppp » 17 Lip 2012 19:30

Czy wie ktoś (poza naszym "genialnym" sołtysem) jaka jest idea tych palików na placu przed kościołem ? Ostatniej niedzieli był niezły zament na parkingu. Jakie są wasze propozycje "co poeta miał na myśli"? :?:
ppp

Re: Paliki?

Postprzez Michał » 18 Lip 2012 23:31

Czy wie ktoś (poza naszym "genialnym" sołtysem) jaka jest idea tych palików na placu przed kościołem ? Ostatniej niedzieli był niezły zament na parkingu. Jakie są wasze propozycje "co poeta miał na myśli"? :?

ZAMĘT....nie "zament" drogi przedmówco a ZAMĘT.... a odpowiadając na Twoje pytanie - tak wie ktoś więcej poza Sołtysem..a "poeta miał na myśli" zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz zadbanie o wspólne dobro (parking)...
Michał

Dołączenie: 15 Gru 2009 00:34
Miejscowość: Koźmice Wielkie

Postprzez ppp » 20 Lip 2012 20:25

I widać jak Fisiu sołtysa ma baczenie na demokratyczną krytykę władzy :). Zero krytyki bo sie ktoś popłacze. Moim zdaniem te paliki nie poprawią bezpieczeństwa a tylko utrudniają parkowanie.
ppp

Postprzez Obserwator » 21 Lip 2012 12:12

Poza naszym sołtysem o tym "co poeta miał na myśli" wie rada sołecka, która zadecydowała o ustawieniu szlabanów na parkingu. MOżna o tym przeczytać na stronie. A co do "zamentu" - to na tym parkingu "zament" podczas nabożeństw był zawsze, bo każdy musi podjechać samochodem najlepiej pod drzwi kościoła. Jakakolwiek próba uporządkowania moze tylko poprawić sytuację. Może warto tez przemyśleć, czy warto jechać do kościoła 500 metrów samochodem - spacer jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził.
ppp napisał(a):I widać jak Fisiu sołtysa ma baczenie na demokratyczną krytykę władzy :). Zero krytyki bo sie ktoś popłacze. Moim zdaniem te paliki nie poprawią bezpieczeństwa a tylko utrudniają parkowanie.

Każdy ma swoje zdanie. Nikt się nie popłacze, tylko wyrazi najwyżej zdanie odmienne od Twojego. Na tym polega demokracja, że możn a miec inne zdanie. Jak widać, Ty nie za bardzo akceptujesz, że ktos myśli inaczej, bo od razu wymyślasz od "fisiów i płaczów".
Obserwator

Dołączenie: 14 Gru 2008 23:02

Postprzez ebola » 20 Sie 2012 23:38

Wpis w księdze gości "cenzorek" zablokował. Może tu będę miał więcej szczęścia. Mam kilka pytań : - dlaczego zmusza się zmotoryzowanych parafian do łamania przepisów o ruchu drogowym - znak zakaz ruchu. Czy teren kościoła jest terenem prywatnym ??(jeśli tak, to dlaczego zbiera się pieniądze od parafian wmawiając im, że jest to ICH parafia, a w rzeczywistości jest to"własność prywatna" o czym świadczy tabliczka umieszczona na znaku drogowym . Dlaczego zamyka się dojazd na cmentarz, skoro droga dojazdowa powstała ze składek tych ludzi którym teraz nakazuje się piesze spacery ?? I ostatnie pytanie - czy za kilku młodych kierowców z zapędami rajdowymi należy karać parafian odgradzając się od nich palikami i linką ?? Myślę, że osoby które wpadły na ten poroniony pomysł (ogrodzenie parkingu) odpowiedzą na te pytania.Pozdrawiam.
ebola

Postprzez Michał » 22 Sie 2012 23:58

Witam serdecznie,

obiecałem sobie już kiedyś, że nie będę komentował niniejszego wątku, ale kurczę nie mogę :( ...nie mogę, bo tak się czepiacie ludzie na siłę, że aż mnie zastanawia czy szukacie dziury w całym, żeby sobie (se) ponarzekać, czy też naprawdę aż tak bardzo brak Wam empatii czy co???

ebola napisał(a):dlaczego zmusza się zmotoryzowanych parafian do łamania przepisów o ruchu drogowym - znak zakaz ruchu.

Parafianie nie są do niczego zmuszani...znak jest jedynie informacyjny i tyle-nie ma mocy prawnej..Parafianie posiadający prawo jazdy wiedzą, że prawomocne są jedynie znaki umieszczone po prawej stronie, lub po prawej i lewej a nie jedynie po lewej stronie...

ebola napisał(a):Czy teren kościoła jest terenem prywatnym ??

Na temat spraw własności itp odsyłam do uregulowań prawnych...

ebola napisał(a):Czy teren kościoła jest terenem prywatnym ??(jeśli tak, to dlaczego zbiera się pieniądze od parafian wmawiając im, że jest to ICH parafia

Składki na Parafię i na kościół, oraz na Kościół i na całą resztę są dobrowolne.. A Parafia jest jak najbardziej dla Parafian...
Co kto komu "wmawia", lub co kto czuje, że ma "wmawiane" jest indywidualną sprawą każdego...czyż nie??

ebola napisał(a):Dlaczego zamyka się dojazd na cmentarz, skoro droga dojazdowa powstała ze składek tych ludzi którym teraz nakazuje się piesze spacery ??

No i cieszmy się, że droga dojazdowa do cmentarza powstała, bo jest jak karawanem dojechać, a i Panowie robiący nagrobki też mają dojazd do grobów i dodatkowych opłat za noszenie płyt granitowych nie pobierają...

Dojazd na cmentarz jest..tylko, że widzę, że wystąpił problem, bo pod sam nagrobek podjechać niepodobna...oj jaka szkoda :( .. A tak poważnie, to te kilkanaście metrów to nawet dla zdrowia można się przespacerować...

Ponadto, nikomu się nic nie nakazuje-nie chcesz, nie chodź.

ebola napisał(a):I ostatnie pytanie - czy za kilku młodych kierowców z zapędami rajdowymi należy karać parafian odgradzając się od nich palikami i linką ??

Nikt Parafian za nic nie każe ani się od Nich nie odgradza..Ten, który ma przyjść do Kościoła przyjdzie, a ten, który szuka wymówki znajdzie ją nawet w poniedziałkowej złej pogodzie...Ograniczony wjazd to najzwyczajniej w świecie, działanie prewencyjne dla dobra tychże 'młodych kierowców' o których wspomniałeś, aby nie stała im się krzywda podczas DEWASTACJI parkingu i aby nie dostali przypadkiem mandatu za zakłócanie ciszy nocnej..no i to też jest prewencja dla handlarzy .... , żeby przypadkiem nie udało im się 'wpaść' akurat na parkingu przykościelnym...Widzisz drogi Ebola..punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..

ebola napisał(a):Myślę, że osoby które wpadły na ten poroniony pomysł (ogrodzenie parkingu) odpowiedzą na te pytania

Ja osobiście nie wpadłem na ten pomysł, ale podpisałem się pod nim rękoma i nogami i decyzję swą utrzymuję..

PS
NICK 'ebola' bardzo często jest blokowany przez same już roboty internetowe, więc Twój post w Księdze Gości mógł nawet nie dotrzeć do Administratora. Może podpisz się imieniem i nie miej pretensji, że coś nie dociera, a ponadto, wykażesz się dodatkową 'odwagą' krytykując otwarcie a nie z ukrycia...

Pozdrawiam
MC
m.
Michał

Postprzez ebola » 25 Sie 2012 11:52

Witam Michałka - obrońcę i adwokata Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej. :lol: ".znak jest jedynie informacyjny i tyle-nie ma mocy prawnej.." - czyli jest postawiony nielegalnie Wojtusiu ?? "O działaniach zabezpieczających parking została powiadomiona wielicka Straż Miejska oraz Policja. " Czy SM i Policja zajmuje się stawianiem znaków, dla samej przyjemności stawiania??(Co na to ZDM ??) Znaki informacyjne różnią się od znaków zakazu o czym "Parafianie posiadający prawo jazdy wiedzą".Ja proponuję rozwiązać problem z dojazdem do cmentarza stawiając znak "Droga jednokierunkowa" - ja osobiście odczuwałbym pewien niepokój przed wjazdem ... :P "Ograniczony wjazd to najzwyczajniej w świecie, działanie prewencyjne dla dobra tychże 'młodych kierowców' o których wspomniałeś, aby nie stała im się krzywda podczas DEWASTACJI parkingu i aby nie dostali przypadkiem mandatu za zakłócanie ciszy nocnej..no i to też jest prewencja ..." W trosce o kilku rajdowców, zamiast ich ukarać proponujesz "ukarać" wszystkich dbając o "ich zdrowie" -"to nawet dla zdrowia można się przespacerować..." Więc spaceruj sobie do woli, ale nie decyduj za innych.Oprócz takich jak Ty, są jeszcze ludzie chorzy, starsi, a nawet WYGODNI, i takie jest ich prawo. Skoro pijacy powodują wypadki, to zaproponuj aby wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu, a jak dalej będą, to zakaz sprzedaży samochodów. Jak odpowiedzialność zbiorowa, to wszędzie. "na spotkaniu w dniu 28 maja w Przystani postanowiły o zabezpieczeniu wjazdu na teren parkingu w godzinach popołudniowych jak i nocnych." Czyli rano jest otwarte ?? :shock: Ps. Panie adminie proponuję małą zmianę, chodzi o dopisanie zdania informującego o dacie śmierci śp.ks.W.Jewiarza.-"Pierwszym proboszczem został mianowany ksiądz Władysław Jewiarz, który funkcje tę pełni do dnia dzisiejszego." Pozdrawiam :twisted:
ebola

Postprzez Michał » 29 Sie 2012 21:52

Witam,
jedna uwaga do użytkowników @ppp oraz @ebola (być może to ta sama osoba): jeżeli chcesz sobie krytykować-krytykuj, ale zwracam Ci uwagę po raz pierwszy i ostatni, nie wymyślaj mi tutaj żadnych imion, pseudonimów ani nie przyklejaj do mnie żadnych przysłowiowych "łatek". Innymi słowy odpuść sobie argumentum ad personam. Z kimkolwiek rozmawiamy, szacunek zawsze się należy...Skoro już zabierasz głos, przedstaw konkretne argumenty w sprawie a nie staraj się mnie czy jakichkolwiek innych rozmówców ośmieszać, wymyślać itp...Jeżeli nie masz argumentów aby zabrać głos w dyskusji to po prostu go nie zabieraj i tyle...
Michał

Postprzez ebola » 30 Sie 2012 22:49

"Jeżeli nie masz argumentów aby zabrać głos w dyskusji to po prostu go nie zabieraj i tyle..." To jest temat: PALIKI, a nie temat o Michałku, którego nikt nie rozumie. "Każdy ma swoje zdanie. Nikt się nie popłacze, tylko wyrazi najwyżej zdanie odmienne od Twojego. Na tym polega demokracja, że można miec inne zdanie. Jak widać, Ty nie za bardzo akceptujesz, że ktos myśli inaczej .... " - Trafna diagnoza "Obserwatora". Przemyśl to . Pozdrawiam
ebola

Postprzez sołtys- K. Windak » 31 Sie 2012 06:10

Dziękuję za dyskusję, ale decyzja została podjęta i wykonana. Głównie chodziło o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa tego miejsca postojowego bo do nazwy parking ten plac nie zasługuje. Wiadomo, że to zabezpieczenie, utrudnienie dojazdu nie wszystkim będzie się podobało ale w demokracji większość podejmuje decyzje. Ma ono pełnić swoją rolę do czasu zrobienia drogi wraz z chodnikiem koło naszych szkół.
Proponuję państwu współpracę z Radą Sołecką. Są to nasi mieszkańcy, których praca opiera się tylko na działaniach społecznych. Można się tu wykazać pracując dla dobra naszej koźmickiej wspólnoty. Nadaje się okazja bo mamy zebranie robocze przed KOŹMICKIMI DOŻYNKAMI w poniedziałek 3-ciego września o 19-tej w kawiarence Przystań.
sołtys- K. Windak

Następna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości