Ksiądz po kolędzie

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Re: Ksiądz po kolędzie

Postprzez NOWA » 23 Gru 2009 17:30

gość napisał(a):A kto miałby to zrobić ?

Nie wiem może ktoś komu udało się przyjąć Księdza po kolędzie w zeszłym roku lub ktoś kto ma z nim lepsze kontakty (poza tymi na mszach). Bo ja pewnie w tym roku też się nie "załapie" na kolędę z racji tego że jestem nowa w Koźmicach i dla mnie informacja że Ksiądz chodzi od Państwa X do Y też nie jest informacja kiedy będę mieć kolędę. Ale jak mi się uda spotakć z Księdzem to oczywiście Mu to zaproponuje.
NOWA

Postprzez ppp » 25 Gru 2009 14:53

Czy ktoś wie jaki jest "terminaż" kolendy w tym roku?
ppp

Postprzez gość » 26 Gru 2009 12:03

NOWA napisał(a):jestem nowa w Koźmicach i dla mnie informacja że Ksiądz chodzi od Państwa X do Y też nie jest informacja kiedy będę mieć kolędę.

Wystarczy zapytać sąsiadów. Oni wiedzą co to znaczy :) Na wsiach to często spotykany sposób informowania o miejscu rozpoczęcia i zakończenia. Warto trochę wysiłku włożyć ze swojej strony w poznanie miejscowości w której się mieszka.

NOWA napisał(a):Ale jak mi się uda spotakć z Księdzem to...

Księdza można spotkać po każdym nabożeństwie. Więc w czym problem ?
gość

Postprzez nowa » 26 Gru 2009 18:00

Wyobraź sobie że kontakt z sąsiadami mam i usłyszałam że tu jest taki zwyczaj, iż jak przed domem nie ma kostki, dom jest nie wytynkowany i wszystko w do mu nie zrobione to nie powinnam przyjmować księdza i dlatego pomimo że prosiłam sąsiadkę o przekazanie księdzu że prosimy o wizytę to nie przekazała. Więc jakieś dziwne zwyczaje wg niektórych tu są. Na msze chodze i tu i do innych parafi, własnie w celu poznania okolic więc spotykam ksiedza ale całkiem inna jest rozmowa w kościele po mszy a inna w czasie wizyty duszpasterskiej.
nowa

Postprzez gość » 26 Gru 2009 19:56

nowa napisał(a):Wyobraź sobie że kontakt z sąsiadami mam

To bardzo dobrze.Możesz więc zapytać ich o nazwy miejscowe przysiółków tudzież nazwiska, żebyś umiała przełożyć sobie ogłoszenia księdza na konkretne miejsca.

nowa napisał(a): prosiłam sąsiadkę o przekazanie księdzu że prosimy o wizytę to nie przekazała

Proponuję w takim razie wziąć sprawę we własne ręce i i po mszy zapukać na zakrystię i zaprosić księdza osobiście. A brakiem kostki i tynku się nie przejmować :) - to jakieś bzdury totalne.
gość

Postprzez Parafianin » 27 Gru 2009 20:53

Uwaga parafianie ,

w dniu 27.12.2009 Ksiądz Proboszcz ogłosił odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolędę . Zaczyna od poniedzialku dnia 28.12.2009 godz. 9.00 chyba Kopce II, wynika z ogłoszeń ,że od poniedziałku do czwartku zalicza całe Kopce II i Kopce I aż do wsi (P. Dańdów ). Ponieważ Ksiądz czytał ogłoszenia szybko trudno zapamiętać, tym bardziej ,że jestem raczej nowym mieszkańcem.Ale sąsiedzi wzajemnie sobie powiedzą. Szkoda ,że Parafia ma przy Kościele ładna tablicę i w niej nie ma tak potrzebnego porządku odwiedzin kolędowych. A jest to tak proste działanie. A może można to jeszcze poprawić?!
Parafianin

Postprzez ppp » 29 Gru 2009 19:08

Proszę o wyjaśnienie gdzie są "kopce I" i "kopce II". A tak poza to moim zdaniem księdzu też powinno zależeć na tym by obejść (poznać) parafię i wszyscy wiedzieli kiedy gdzie i jak.
ppp

Postprzez ppp » 29 Gru 2009 19:15

ok już wiem ale mam nowe pytanie część Bugaja należy do Koźmic a część do Gorzkowa która część jest w Koźmicach?
ppp

Postprzez gość » 30 Gru 2009 19:49

ppp napisał(a):ok już wiem ale mam nowe pytanie część Bugaja należy do Koźmic a część do Gorzkowa która część jest w Koźmicach?

Domyślam się, że pytanie dotyczy przydziału poszczególnych domów do konkretnych parafii. Ten "podział parafialny" nie ma żadnego związku z podziałem administracyjnym. Z tego co wiem, nie istnieje na żadnych oficjalnych mapach. Wynika z tradycji i nieformalnych umów proboszczów obu parafii. Trzeba więc.... zapytać sąsiadów :) .
gość

Postprzez Spytek » 06 Sty 2010 14:52

Plany kolędy z okolicy:

1. Klemens w Wieliczce: http://www.klemens.pl/koleda.html
2. Gorzków: http://www.gorzkow.michalici.pl/index.php?nr=156
3. Pawlikowice: http://pawlikowice.net/ogloszenia.php

czyli da się zrobić. A w Koźmicach czemu nie ma na stronie ?
Spytek

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości