Błoto

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Błoto

Postprzez ebola » 30 Gru 2012 17:40

Prośba do pana sołtysa i rady sołeckiej, aby wykazali się taką determinacją jak przy akcji z palikami, i aby ta grupa "trzymająca władzę" zajęła się błotem zalegającym na drodze dojazdowej do szkoły i kościoła.Nie mam na myśli, aby usuwali to błoto, tylko aby "poprosili" osoby za to odpowiedzialne ( Art. 91. Kto zanieczyszcza drogę publiczną itd.) do wykonania swoich obowiązków. Życzę dla wszystkich mieszkańców Koźmic SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2013 ROKU !! :twisted:
ebola
 

Re: Błoto

Postprzez sołtys - K. Windak » 03 Sty 2013 07:40

Problem wywożonego błota na kołach przez samochody z tzw parkingu bardzo się skomplikował. Nie możemy doprowadzić tego miejsca do stanu użytkowania ze względu na odgórny wydany zakaz wszelkich prac na skutek napisanego pisma 10.12.2012r. Dokładne informacje na Radzie Sołeckiej 08.01.2013r. o godz. 18-stej w Domu Kultury - miejsce dawne piwnice.
ps. Nie robisz źle, robisz jeszcze gorzej kto tu znajdzie złoty środek na te nasze problemy, a jak się coś niespodziewanego wydarzy to trzeba go od razu utopić.
sołtys - K. Windak
 

Re: Błoto

Postprzez ebola » 07 Sty 2013 19:09

Może czegoś nie wiem, ale pisanie "Problem wywożonego błota na kołach przez samochody z tzw parkingu bardzo się skomplikował. Nie możemy doprowadzić tego miejsca do stanu użytkowania ze względu na odgórny wydany zakaz wszelkich prac na skutek napisanego pisma ......" - jakoś do mnie nie przemawia. Jest budowa - są obowiązki kierownika budowy. Porządek należy do obowiązków kierownika budowy .Jak to zrobi to już jego sprawa(woda, szczotka, maszyna czyszcząca) Porządek nie powinien być zrobiony po zakończeniu prac, ale po KAŻDORAZOWYM wyjeździe samochodu z placu budowy. Jest to moje skromne zdanie, ale mogę się mylić. " Nie robisz źle, robisz jeszcze gorzej kto tu znajdzie złoty środek na te nasze problemy, a jak się coś niespodziewanego wydarzy to trzeba go od razu utopić." - Kto tu kogo chce utopić? Poruszyłem tylko mały problem, który jak przyjdą np. dni deszczowe może stać się większym problemem !! Błoto zalegające zwłaszcza po obu stronach ulicy skutecznie blokuje kratki ściekowe, a więc woda wymieszana z błotem wyląduje na głównej drodze i to na zakręcie, co przy lekkim mrozie może prowadzić do nieciekawych sytuacji. Pozdrawiam.
ebola
 

Re: Błoto

Postprzez ppp » 08 Sty 2013 19:41

Kierownika tam pewnie nie ma bo to nie budowa tylko mówiąc wprost samowola sołtysa tzw. czyn społeczny. Czyli dalej idąc ten który nabłocił niech teraz posprząta a nie zasłania się pismem z taką czy inną datą. Oprócz tego, że się coś chce zrobić to jeszcze pomyśleć by się przydało a nieznajomość prawa i przepisów np. budowlanych nie zwalnia od ich przestrzegania. Jak się nie wie jak wypełniać obowiązki sołtysa to też się nie porywa z motyką na parking :). Że dojdzie do jakiegoś wypadku drogowego to jedno ale jak jakieś dziecko wpadło by pod ciężarówkę lub koparkę, które pracowały na nie zabezpieczonym placu budowy ( szkoła obok)… Podsumowując ktoś po coś napisał taką książeczkę „ Prawo Budowlane” polecam lekturę szczególnie tym którzy coś tam robią lub nie robią a dalej się topią.
ppp
 

Re: Błoto

Postprzez kierownik budowy » 08 Sty 2013 21:24

Z zainteresowaniem czytam wypowiedzi na temat błota na drodze dojazdowej do szkoły i kościoła a szczególnie wypowiedzi sołtysa: "Problem wywożonego błota na kołach przez samochody z tzw parkingu bardzo się skomplikował. Nie możemy doprowadzić tego miejsca do stanu użytkowania ze względu na odgórny wydany zakaz wszelkich prac na skutek napisanego pisma 10.12.2012r " Pan sołtys chyba mocno pomylił sprawy. Jeśli byłoby prawdą stwierdzenie ,że został wydany odgórny zakaz wstrzymania wszelkich prac to należy również zamknąć dojazd do szkół, do kościoła.
Po pierwsze co jest nakaz odgórny ? Kto to jest tą górą. W Polsce obowiązuje prawo a w przypadku budowy lub prac związanych z budową powyżej budowy jest Państwowy Nadzór Budowlany. Jeśli Nadzór Budowlany zamknął wysypisko zwane parkingiem - prawdopodobnie nie posiadające niezbędnych dokumentów i zezwolenia- to na pewno nie zamknął drogi dojazdowej do szkół i kościoła bo to nie jego kompetencje.
Po drugie prowadzący budowę kierownik budowy lub wysypiska odpowiedzialny jest za utrzymanie porządku nie tylko na budowie lecz również na ulicach , drogach, terenach z których korzysta.Żadnej łaski nie robi.A jeśli droga jest w nieodpowiednim stanie to do porządku winna doprowadzić go Straż Miejska oraz Policja. I z utrzymaniem stanu drogi w należytym porządku raczej nic nie ma nakaz wytrzymania prac na wysypisku zwanym parkingiem.
Jak Służby miejskie mogą tolerować taki stan drogi dojazdowej do szkoły i Kościoła??? Przecież tam też można nałożyć wysokie mandaty na czym tak zależy administracji
kierownik budowy
 

Re: Błoto

Postprzez budowlaniec » 08 Sty 2013 21:47

ppp napisał(a):Kierownika tam pewnie nie ma bo to nie budowa tylko mówiąc wprost samowola sołtysa tzw. czyn społeczny. Czyli dalej idąc ten który nabłocił niech teraz posprząta a nie zasłania się pismem z taką czy inną datą. Oprócz tego, że się coś chce zrobić to jeszcze pomyśleć by się przydało a nieznajomość prawa i przepisów np. budowlanych nie zwalnia od ich przestrzegania. Jak się nie wie jak wypełniać obowiązki sołtysa to też się nie porywa z motyką na parking :). Że dojdzie do jakiegoś wypadku drogowego to jedno ale jak jakieś dziecko wpadło by pod ciężarówkę lub koparkę, które pracowały na nie zabezpieczonym placu budowy ( szkoła obok)… Podsumowując ktoś po coś napisał taką książeczkę „ Prawo Budowlane” polecam lekturę szczególnie tym którzy coś tam robią lub nie robią a dalej się topią.Z powyższych zapisów wynika ,że dopuszczono się samowolki.Prawo budowlane jednoznacznie mówi co jest budową wymagająca pozwolenia na budowę a co wymaga zgłoszenia do Starostwa . Przy takim dużym zakresie prac, zmianie ukształtowania terenu na pewno wymaga zgłoszenia do Starostwa i wyznaczenie kierownika budowy .Jeśli nie zostało to uczynione winien wkroczyć Państwowy Nadzór Budowlany i zająć odpowiednie stanowisko.
Natomiast sprawa " zajechanej " drogi dojazdowej to w pierwszej kolejności sprawa Straży Miejskiej i Policji , które już dawno winno zamknąć tę dziką budowę a szczególnie narażając dzieci , młodzież i mieszkańców udających się do kościoła.Przecież sołtys to nie wojewoda a co wolno wojewodzie to nie ............
budowlaniec
 

Re: Błoto

Postprzez Gość » 08 Sty 2013 21:53

sołtys - K. Windak napisał(a):Problem wywożonego błota na kołach przez samochody z tzw parkingu bardzo się skomplikował. Nie możemy doprowadzić tego miejsca do stanu użytkowania ze względu na odgórny wydany zakaz wszelkich prac na skutek napisanego pisma 10.12.2012r. Dokładne informacje na Radzie Sołeckiej 08.01.2013r. o godz. 18-stej w Domu Kultury - miejsce dawne piwnice.
ps. Nie robisz źle, robisz jeszcze gorzej kto tu znajdzie złoty środek na te nasze problemy, a jak się coś niespodziewanego wydarzy to trzeba go od razu utopić.SOŁTYSIE , MOŻNA ROBIĆ ALE Z GŁOWĄ , JAK SIĘ NIE ZNASZ TO NIE ZABIERAJ SIĘ ZA TO I NIE NARAŻAJ INNYCH. STANOWISKO NAWET SOŁTYSA NIE UPOWAŻNIA DO ŁAMANIA PRAWA A NAWET PORZĄDKU PUBLICZNEGO
Gość
 

Re: Błoto

Postprzez ebola » 09 Sty 2013 07:40

PPP - spokojnie.
"Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi." - Napoléon Bonaparte.Jeżeli była to, jak piszesz - samowola pana sołtysa, to jedno jest pewne - nie robił tego dla siebie, tylko dla wszystkich. Poczekajmy na dokładne informacje ze spotkania Rady Sołeckiej. Mam nadzieję, że pan sołtys podzieli się "wrażeniami" ze spotkania z tymi, którzy na spotkaniu nie byli. A wtedy albo go od razu "utopimy", albo staniemy za nim murem, i w ramach czynu społecznego chwycimy za łopaty i miotły i usuniemy wspólnie błoto. Pozdrawiam.
ebola
 

Re: Błoto

Postprzez ppp » 09 Sty 2013 18:13

ebola- jestem spokojny
"Nie robisz źle, robisz jeszcze gorzej kto tu znajdzie złoty środek na te nasze problemy" - Sołtys Windak 2013. :) Chciałem tylko zauważyć że sołtys zabiera się za sprawy na których się nie zna i chyba nie jest powołany - np. budowa parkingu. Mam nadzieje że w niedługim czasie pojawi się osoba odpowiedzialna za stan rzeczy i pod wodzą sołtysa doprowadzi do ładu dojazd do szkoły i kościoła. Jak by co to podaje sołtysowi telefon do firmy porządkowej 986.
.
ppp
 

Re: Błoto

Postprzez były kierownik » 09 Sty 2013 23:27

ebola napisał(a):PPP - spokojnie.
"Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi." - Napoléon Bonaparte.Jeżeli była to, jak piszesz - samowola pana sołtysa, to jedno jest pewne - nie robił tego dla siebie, tylko dla wszystkich. Poczekajmy na dokładne informacje ze spotkania Rady Sołeckiej. Mam nadzieję, że pan sołtys podzieli się "wrażeniami" ze spotkania z tymi, którzy na spotkaniu nie byli. A wtedy albo go od razu "utopimy", albo staniemy za nim murem, i w ramach czynu społecznego chwycimy za łopaty i miotły i usuniemy wspólnie błoto. Pozdrawiam.


Samowolka to pojęcie z zakresu prawa budowlanego- po prostu realizacja prac niezgodnie z przepisami , bez wymaganego zezwolenia i zgłoszenia. Nie chodzi o to aby sądzić za to sołtysa, na pewno cel jest słuszny , realizacja fatalna.Dziwne jest tylko ,że po wielkiej wpadce z droga dojazdowa do szkoły i kościoła Pan Sołtys nie uzyskał pomocy ze strony Urzędu Gminy ( jej podlega Straż Miejska ) i Policji. Przecież zajęta została droga publiczna a nadzór nad nią sprawują służby miejskie i powiatowe.Tak więc Pan sołtys winien publicznie wyjaśnić prawnĄ stronę wysypiska zwanego parkingiem, odpowiedzialnego za realizacje prac oraz udział lub brak udziału Straży Miejskiej i Policji w braku stałego utrzymywania drogi w należytym porządku.
Prowadziłem budowę o większej skali utrudnienie ale przez chwilę nie pozwoliłem na " zagnojenie " drogi. Do tego służą szczotki, specjalne urządzenia czyszczące ręczne i mechaniczne, czyszczarki samochodowe a także buduje się basenik z woda przez który przejeżdżają samochody czyszcząc koła . Wcale nie jest to takie drogie ale skuteczne.A jeśli na tej drodze doszłoby do wypadku kogoś z uczniów lub wiernych? natychmiast prokurator i wtedy nie ma tłumaczenia.Najdziwniejsze ,że od października nikt nie potrafił poradzić sobie z problemem.???
były kierownik
 

Następna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron