Złodzieje znowu grasują po Koźmicach

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Re: Złodzieje znowu grasują po Koźmicach

Postprzez Sasiad » 02 Mar 2010 12:47

Od kilku miesięcy w Kożmicach, Pawlikowicach, Janowicach dokonano kilku kradzieży, nie tylko w nowowybudowanych domach. Od dwóch lat można też w okolicy zaobserwować pewne zjawisko - podjeżdżanie pod prywatne posesje samochodami, zawracanie na podwórku itp. U nas tak nawet dwa razy w tygodniu. Zawsze staramy się wychodzić i pytać " a pan/pani do kogo". Odpowiedzi są różne - najczęściej ktoś szuka konkretnego numeru, nazwiska, czasem są to kurierzy - jak nie znamy adresata to odsyłamy do sołtysa. Zdarza się jednak, że kierowca wyraźnie coś kręci albo podaje nieziemskie powody. Wczoraj dwójka w terenowcu rzekomo robiła inwentaryzację numerów domów dla straży pożarnej... Oczywiście straż nic na ten temat nie wie; policja prosi w takich sytuacjach o telefon, obiecują, że przyjadą i wylegitymują.
Mam tu dwie prośby 1. zawsze interesujcie się podjeżdżającymi samochodami, jak podejrzany spiszcie numery, zadzwońcie na policję; jak już Wam zawraca na podwórku, stoi pod bramą zainteresujcie się po co - różnie to bywa, może spłoszycie złodzieja 2. nigdy nie wierzcie w żadne kontrole, spisy, inwentaryzacje; w straży wyraźnie powiedzieli, że nawet jeśliby takie działania miały miejsce to samochód byłby oznaczony a o wszystkim uprzedzony sołtys.

Jeśli ktoś uzna to za wścibstwo to porozmawiajcie z moim niedalekim sąsiadem, który zanim się wprowadził został okradziony dwukrotnie - fantów było tyle, że złodzieje musieli dysponować dostawczakiem i ładować to kilkanaście minut.
Wiem, że sąsiedzi nie znają się teraz już dobrze, dużo osób się skądś tam sprowadziło, ludzie całymi dniami pracuja i nikogo w domu nie ma.Nie mówię, że wszyscy w miłości w soboty mają razem przy gillu siedzieć, nie z każdym się da. Ale drobną przysługę w postaci odstraszenia potencjalnych złodziei można zrobić.
Czasy, gdy jak się szło w pole to się drzwi nie zamykało, już minęły bezpowrotnie.
Sasiad

Postprzez sąsiadka » 06 Mar 2010 21:17

W 2003 roku okradziono kilkadziesiąt domów w Koźmicach i okolicy Janowice, Raciborsko, Pawlikowice). Prakytycznie nie było tygodnia bez jakiejś kradzieży. Być może tamci amatorzy cudzej własności obecnie wyszli z więzienia i grasują po znanej sobie okolicy. Popieram apel - jak obcy samochód - od razu pytać po co i do kogo.
sąsiadka

Postprzez Nie-parafianin » 11 Mar 2010 11:50

Z kroniki policyjnej:

01.03.2010 KOŹMICE WIELKIE
Kradzież energii elektrycznej w budynku mieszkalnym.
………………………………………………………………………………………………
02.03.2010 KOŹMICE WIELKIE
Kradzież energii elektrycznej w budynku mieszkalnym.

Czyli złodzieje nie tylko grasują ale i mieszkają w Koźmicach, niestety. Cała nagonka na Parafianina w tym wątku była zwykłym biciem piany i odwracaniem kota ogonem...
Nie-parafianin

Postprzez xyz » 11 Mar 2010 12:45

Nie-parafianin napisał(a):Cała nagonka na Parafianina w tym wątku była zwykłym biciem piany i odwracaniem kota ogonem...

Nie ściemniaj. Nie było żadnej nagonki. Parafianin obraził ludzi z Koźmic, twierdząc, że większość popiera złodziejstwo. To zwyczajne pomówienie bo dowodów nie podał żadnych. To co Ty teraz robisz, to jest dopiero odwracanie kota ogonem.
xyz

Postprzez Nie-parafianin » 11 Mar 2010 13:49

xyz napisał(a):
Nie-parafianin napisał(a):Cała nagonka na Parafianina w tym wątku była zwykłym biciem piany i odwracaniem kota ogonem...

Nie ściemniaj. Nie było żadnej nagonki. Parafianin obraził ludzi z Koźmic, twierdząc, że większość popiera złodziejstwo. To zwyczajne pomówienie bo dowodów nie podał żadnych. To co Ty teraz robisz, to jest dopiero odwracanie kota ogonem.

Przeczytałem jeszcze raz cały wątek. Zacytuj mi słowa Parafianina, w których pisze, że większość koźmiczan popiera złodziejstwo. Nigdzie nic takiego nie było - znaczy, że Ty kłamiesz, lub jak wolisz "ściemniasz". Parafianin napisał, że złodzieje są wśród nas, koźmiczan. Powyższa informacja policyjna to potwierdza. To wszystko - reszta, to ataki osób, które poczuły się urażone - tylko nie wiem czym urażone, prawdą?
Nie-parafianin

Postprzez xyz » 11 Mar 2010 16:07

Nie-parafianin napisał(a):Zacytuj mi słowa Parafianina, w których pisze, że większość koźmiczan popiera złodziejstwo.

Parafianin napisał(a):I choć spora część mieszkańców wie kto żyje z przestępstwa, to udaje że problemu nie ma. Tak jest dla wszystkich wygodniej.

[..] panuje [..] przyzwolenie dla drobnej kradzieży i cwaniactwa

Przyzwolenie oraz udawanie, że problemu nie ma w tym kontekście można odczytać jako wyraz cichego i niejawnego ale jednak: poparcia.

Generalnie Parafianin robi sensację ze zwykłych (w tym wypadku niestety) rzeczy. Popatrz na tytuł wątku:

"znowu" to podkreślenie, że nastąpił nawrót czegoś. Złodzieje kradli, kradną i będą kradli. Tak w Koźmicach jak i gdzie indziej. Im ludzie bogatsi, im więcej jest do ukradzenia, tym więcej będzie złodziejstwa. To tendencja ogólnoświatowa i nie ma co tak jej przeżywać w aspekcie Koźmic akurat.

"grasują" to znów podkreślenie siły i bezkarności przestępców. A może bardziej pokazanie własnych lęków i obaw? Nie grasują - bo jeszcze nie okradają domów w biały dzień, terroryzując mieszkańców jak to miało miejsce niedawno na Śląsku.

Ten tytuł, aby był zgodny z prawdą, powinien brzmieć np.:"Złodzieje kradną w Koźmicach" . No ale wtedy, byłby banalny i właściwie nie byłoby o czym pisać. Więc Parafianin sztucznie podkręcił tytuł aby podgrzać atmosferę.
xyz

Postprzez Nie-parafianin » 24 Mar 2010 23:48

Przeczytaj jeszcze raz uważnie cały wątek - razem z podpisami. Cytujesz tekst napisany przez Obserwatora a piszesz, że napisał to Parafianin - bo tak jest wygodniej dla poparcia Twojej tezy. Nikt z tu wypowiadających się nie popiera złodziejstwa, co najwyżej niektórzy próbują tuszować i bagatelizować ewidentne, potwierdzone przez policję przypadki kradzieży w Koźmicach.
Piszesz, że jest złodziejstwo, bo ludzie są coraz bogatsi. Czy kradzież energii elektrycznej wynika z faktu, że ludzie są coraz bogatsi?? Nie - wynika po prostu z faktu, że taką mają mentalność - jak coś można ukraść, to ukradną. A dla mnie najsmutniejsze jest to, że to robią Twoi i moi sąsiedzi, z którymi na co dzień chodzimy do kościoła, sklepu, jeździmy busem. I to że tak wszyscy robia na świecie nie jest ŻADNYM wytłumaczeniem. Wcale nie musi tak być w naszych Koźmicach.
Nie-parafianin

Postprzez sexiplexi » 09 Kwi 2010 07:57

Witam!!!
Jestem zbulwersowana faktem, że spod mojego domu co jakiś czas znikają nowo posadzone krzewy ozdobne!!!!!!!!!!
Przed Świetami Wielkanocnymi i wczoraj druga partia, jestem wściekła, że nie mając ogrodzonego domu nie mozna nic sobie zaplanować, bo przyjdzie taki jeden i sobie wyrwie!!!!!!!!!!!!!!!
OBY MU SIE NIE PRZYJĘŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
sexiplexi

Postprzez KM » 20 Kwi 2010 15:58

sexiplexi napisał(a):Witam!!!
Jestem zbulwersowana faktem, że spod mojego domu co jakiś czas znikają nowo posadzone krzewy ozdobne!!!!!!!!!!
Przed Świetami Wielkanocnymi i wczoraj druga partia, jestem wściekła, że nie mając ogrodzonego domu nie mozna nic sobie zaplanować, bo przyjdzie taki jeden i sobie wyrwie!!!!!!!!!!!!!!!
OBY MU SIE NIE PRZYJĘŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Nie wiem, w którym dokładnie rejonie Koźmic mieszkasz, ale u mnie zanim nie postawiłem ogrodzenia, za "problem sadzonek", odpowiadały zwierzęta: sarny i jelonki, które zapuszczały się pod sam dom. Z tym, że one raczej niszczyły doszczętnie krzewy. Czasem, jak im się zaplątało między rogi, to potrafiły wyrwać i powlec kawałek. Teraz ogrodzone - jest spokój.
KM

Postprzez iii » 22 Lip 2010 23:40

Nie-parafianin napisał(a):Cytujesz tekst napisany przez Obserwatora a piszesz, że napisał to Parafianin

A jesteś pewien/pewna że to NIE JEST ta sama osoba :D ? Na milę pachnie mi to używaniem wielu nicków przez tą samą osobę. :D
iii

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość