Złodzieje znowu grasują po Koźmicach

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Re: Złodzieje znowu grasują po Koźmicach

Postprzez Mieszkaniec Koźmic W. » 23 Cze 2009 20:50

I cóż się okazało, że telefon nie został ukradziony , tylko zgubiony. Może osoba "pokrzywdzona" przeprosiłaby oficjalnie organizatorów Parafiady.
Mieszkaniec Koźmic W.

Postprzez student » 23 Cze 2009 23:22

Parafianin napisał(a):Otóż nie wszyscy wiedzą, że po Koźmicach grasują złodzieje i uważam za swój obowiązek na tym forum ostrzec.

Parafianin - odwracasz teraz kota do góry ogonem. Gdybyś chciał ostrzec to byś napisał krótką notatkę - jak to zrobił wcześniej np. Obserwator. Ale Ty się czymś tu wyraźnie ekscytujesz. Sugerujesz, że złodzieje są znani większości koźmiczan, że wielu to toleruje. To są poważne oskarżenia - a jeśli nie masz dowodów - to jest oczernianie mieszkańców Koźmic. Pytam Cię więc po raz kolejny: Ty znasz tych co kradną ?
student

Postprzez Parafianin » 24 Cze 2009 08:48

Oj student - znowu pała z logiki, nie odrobiłeś zadania. Ja piszę o sporej części, a Ty o większości. To logicznie są też dwa różne pojęcia.
Ja piszę o tym, że panuje społeczne przyzwolenie dla drobnej kradzieży i cwaniactwa, a Ty piszesz że ja się czymś ekscytuję.
Ciebie wyraźnie ekscytuje i oburza to, że ktoś otwarcie mówi o pladze złodziejstwa. Jak kilka lat temu była plaga włamań do domów w całej okolicy, to w busie, który jest najlepszym punktem wymiany informacji można było usłyszeć: - E Panie, to tylko bogatych okradają (w domyśle dobrze im tak, bogaczom). Komentarze się zmieniają, jak trafi na sąsiadów, bo wtedy każdy rozumie, że też może być ofiarą przestępstwa. Koźmice pod względem zodziejstwa nie odbiegają od średniej krajowej. Natomiast życie w takich małych społecznościach może byc znacznie lepsze niż w dużych miastach z uwagi na to, że wszyscy się znają i wiedzą kto czym się zajmuje. Jeśli każdy będzie ostrzegał innych - będziemy bezpieczniejsi.
Gdybym wiedział kto kradnie - od razu poszedłbym z tą informacją na policję. I moje pisanie tutaj to nie ekscytacja, jak piszesz, ale namawianie innych do równie obywatelskiej postawy. Wskazanie policji przestępcy to nie kapusiostwo czy donos, ale wykazanie się lokalnym patriotyzmem. I dotyczy to zarówno drobnych kradzieży i włamań jak i np. niszczenia wspólnego mienia - choćby znaków drogowych.
Parafianin

Postprzez student » 24 Cze 2009 14:24

Czyli nie wiesz kto ukradł, nie wiesz czy był z Koźmic. A skąd wiesz, że inni wiedzą kim był złodziej.
Sądzę, że nie wiesz - tylko "tak Ci się wydaje". I tak rodzi się plotka. I tacy jak Ty nie informują a zwyczajnie plotkują. Nie wiem, czy zauważyłeś - że telefon się znalazł . Może powinieneś odszczekać swoje pełne ekscytacji słowa: " No więc złodzieje są wśród nas !".
Masz na to jakieś dowody ?
student

Postprzez Parafianin » 26 Cze 2009 08:36

Student - po pierwsze szczekać możesz sobie sam przed lustrem, jeśli wolisz to od uczenia się logiki na egazmin.
Po drugie skończ już z tą "ekscytacją" bo to żałosne co piszesz.
Po trzecie, jeśli nie znasz okoliczości "znalezienia" telefonu to się nie odzywaj, bo rozsiewasz plotki. Sprawdź kroniki policyjne.
Po czwarte - wytłumacz skąd kilka wizyt policji w ciągu roku w szkole podstawowej w Koźmicach w sprawie drobnych kradzieży?
Więc powtórzę - bez ekscytacji, ale ze smutkiem: "ZŁODZIEJE SĄ WŚRÓD NAS".
A co gorsze te fakty niektórzy, jak np. "Student" próbuja zatuszować. Dlaczego? Jaki ma w tym cel?
Parafianin

Postprzez prawnik » 26 Cze 2009 11:37

Parafianin napisał(a):Po trzecie, jeśli nie znasz okoliczości "znalezienia" telefonu to się nie odzywaj, bo rozsiewasz plotki. Sprawdź kroniki policyjne.

Jeśli telefon się znalazł to kradzieży nie było - zgodnie z definicją art. 278 KK.

A mnie się wydaje, że Parafianin robi dużo szumu wokół "kradzież". Posądza ludzi. oczernia ich i rozsiewa plotki - jakby mu zależało na złej opinii Koźmic i Koźmiczan. Nie wiem kim jest i dlaczego tak robi, ale wyraźnie szuka na siłę sensacji. Może to zwykły internetowy "troll". ? Może wystarczy go zignorować ?
prawnik

Postprzez student » 26 Cze 2009 11:44

Parafianin napisał(a):Student - po pierwsze szczekać możesz sobie sam przed lustrem, jeśli wolisz to od uczenia się logiki na egazmin.

Język i styl godny Radia M. Gdy brakuje argumentów - atak na adwersarza.
Zadałem Ci pytania, na które nie umiesz odpowiedzieć, bo musiałbyś przyznać, że się zagalopowałeś w oskarżeniach. Zgadzam się z Prawnikiem - jesteś trolem.
Jak dla mnie EOT.
student

Postprzez Parafianin » 26 Cze 2009 14:25

Do Prawnika i studenta - oczywiście że jestem trolem, złodzieje są grzecznymi uczniami, a policja do szkoły podstawowej była w ciągu roku kilka razy wzywana tylko po to żeby dzieciom pokazać radiowóz. W Koźmicach żyja sami uczciwi i ludzie a kradzieże zdarzają się tylko poza Koźmicami. U nas jest strefa bez złodzieji. A jak coś komuś ukradną, to na pewno przez pomyłkę i potem oddadzą. Wtedy to nie jest kradzież tylko pożyczka a przeciez kodeks karny nie pisze o pożyczkach. Przecież można komuś zabrać telefon żeby się nim tylko pobawić.
Zatem wycofuję się z mojego twierdzenia: W Koźmicach nie ma złodzieji, są tylko pożyczkobiorcy.
Tylko co ma do tego Radio M? Ty pierwszy użyłeś słowa szczekać - więc odpowiadam Twoim językiem.
Parafianin

Postprzez Obserwator » 26 Cze 2009 15:12

Otwarłem ten wątek, więc czuję sie odpowiedzialny za to co się tu pisze. Skończcie te kłótnie, bo one do niczego nie prowadzą. Fakt kradzieży telefonu jest potwierdzony tu: http://www.wieliczka24.info/viewtopic.php?t=2470 a czy został on zgubiony czy skradziony - to wie tylko sam właściciel. Wątek otwarłem po to by informować o kradzieżach w Koźmicach, bo uważam, że każdy Koźmiczanin o takim fakcie powinien wiedzieć. A wątki o Radiu M., studiowaniu logiki i szczekaniu możecie sobie otworzyć sami.
Obserwator

Dołączenie: 14 Gru 2008 23:02

Postprzez prawnik » 26 Cze 2009 15:15

Parafianin napisał(a):No więc złodzieje są wśród nas!

Wykrzyknik na końcu zdania. Bezwzględnie da się to zakwalifikować jako emfazę a może i ekscytację tematem.

Parafianin napisał(a):Jednej z dziewcząt występujących w tańcach skradziono podczas występu telefon.

Niezgodne z prawdą. Nie stwierdzono faktu kradzieży. Telefon został znaleziony.

Parafianin napisał(a): Dziwi tylko totalny brak organizacji - w końcu pomieszczenia szatni powinny być jakoś zabezpieczone.

A skąd wiadomo że nie były "jakoś zabezpieczone" ?

Parafianin napisał(a): Ale jakoś nikt nie chce przyznać wprost że wśród Koźmiczan są pospolici złodzieje.

To już ton bulwarówek w stylu Faktu. Kto ma przyznawać ? Komu i co ma przyznawać. I najważniejsze: skąd autor wie, że wśród Koźmiczan są pospolici złodzieje. Student zadawał kilka razy to pytanie - ale nie uzyskał odpowiedzi.

Parafianin napisał(a): I choć spora część mieszkańców wie kto żyje z przestępstwa, to udaje że problemu nie ma.

I znów pytanie - skąd ta wiedza u autora ? To jest poważne oskarżenie, więc wypadałoby go poprzeć jakimś dowodem. Inaczej to zwykłe pomówienie.

Parafianin napisał(a):Tak jest dla wszystkich wygodniej.

A to już klasyczne pomówienie. Brak jakichkolwiek dowodów autor zastępuje autorytatywnym stwierdzeniem. Autor WIE - że jest dokładnie tak, jak napisał. Proszę także zauważyć, że autor już zdążył zamienić "sporą część mieszkańców" na "wszystkich". Klasyczna, prymitywna zresztą manipulacja słowna.

Parafianin napisał(a):Tolerowanie pijanych na parafiadzie...

Kto i w jaki sposób tolerował pijanych na parafiadzie ? Znów zarzut bez dowodów.

Parafianin napisał(a):Akceptowanie pijanych na tego typu imprezie jest akceptowaniem pijaństwa wogóle - więc pijani plączą się po drogach niejednokrotnie prowadząc samochody - a wszyscy to akceptują.

A tu już autor oskarża paranoicznie wszystkich - bo: wszyscy to akceptują.
Jeśli organizatorzy parafiady zechcą pozwać autora tego tekstu w związku ze zniesławieniem ich dobrego imienia - moja kancelaria jest do dyspozycji. Podejrzewam, że identyfikacja autora nie będzie żadnym problemem.
prawnik

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości