Szkoła bez boiska

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez absolwent71 » 23 Mar 2010 07:35

Myślę że sprawa placu zabaw to rzecz drugorzędna. Dyskusja dotyczy braku boiska. Już w latach 70-tych dyrektor Kazimierz Mika wraz z p. W. Gibałą szukali miejsca pod boisko dla naszej szkoły. Do głowy by im nie przyszło aby dzieci chodziły pod las. Graliśmy wtedy w piłkę pod Domem Kultury. Pani dyrektor J. Piątek też prubowała ten problem rozwiązać. Nie zdążyła przeszła na emeryturę. Dopiero ksiądz wraz z AK przystąpił do konkretnego działania. Ale wszystko ma swoje granice. Przecież Gmina jest odpowiedzialna za udostępnienie szkole boiska. Jeżeli parafia przekazuje teren zaczyna budowę , powiadamia urzędników w Gminie a oni milczą ? Myślę że najwyższy czas podjąć konkretne decyzje. Będzie zebranie wiejskie w kwietniu to trzeba na nim to ustalić .
absolwent71

Postprzez Koxmiczanka » 23 Mar 2010 10:25

absolwent71 napisał(a): Myślę że najwyższy czas podjąć konkretne decyzje. Będzie zebranie wiejskie w kwietniu to trzeba na nim to ustalić .

No właśnie - jakie decyzje ma podjąć zebranie wiejskie i co trzeba na nim ustalić?
Koxmiczanka

Postprzez absolwent71 » 24 Mar 2010 14:01

Mija prawie cztery lata i nie widać z nikąt pomocy ani podpowiedzi co dalej. Jeżeli była decyzja ze strony Gminy że budujemy w kamieńcu boisko ( dlatego Gmina wykupiła drogę do niego), a ustalono to na spotkaniu z dyrektorami szkół ( dyr. pani J. Piątek, ok. pięć lat temu ) , to należałoby wreszcie coś zdecydować. Nowa p. dyrektor Szkoły Podstawowej powinna również odpowiedzieć jakie stanowisko ma teraz szkoła. Co na to wielicki Wydział Edukacji. Zebranie Wiejskie może podjąć taką decyzję co dalej z tą inwestycją. Dziwi ogólna niemoc ludzi odpowiedzialnych za aktualny stan. Przecież prawie wszyscy jesteśmy absolwentami naszej Szkoły Podstawowej. Na taki stan rzeczy ( szkoła bez boiska ) mamy dalej się zgadzać. O co tu chodzi ?
absolwent71

Postprzez on_68 » 24 Mar 2010 16:02

absolwent71 napisał(a):Zebranie Wiejskie może podjąć taką decyzję co dalej z tą inwestycją.

Nie bardzo rozumiem. Jaką decyzję może podjąć zebranie? Jak decyzja zebrania wiejskiego jest potrzebna do kontynuowania budowy?
Dyrektorzy szkół nie przychodzą na zebrania wiejskie.
on_68

Postprzez on_68 » 24 Mar 2010 16:05

absolwent71 napisał(a): Dziwi ogólna niemoc ludzi odpowiedzialnych za aktualny stan.

przecież piszą, że kasa będzie i boisko też będzie w 2012, to o co chodzi ???
on_68

Postprzez absolwent71 » 25 Mar 2010 12:46

Na wsi najważniejsze decyzje podejmuje Zebranie Wiejskie. Dobrze gdy wtedy jest dużo mieszkańców , bo decyzje na nim podjęte są bardziej wiążące dla naszych radnych, sołtysa. Uważam że najważniejsze teraz społecznie zadania to rozbudowa przedszkola oraz dokończenie budowy boiska dla podstawówki. Na pewno ten problem powinien dotyczyć sołtysów koźmickich. Dyrektor przedszkola czy szkoły w pewnym stopniu jest uzależniony od wyższego urzędnika w Gminie; więc jest to zrozumiałe, że nie może za dużo zdziałać. Tu jest pole do popisu dla mieszkańców ,rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola czy szkoły. Co do planów.
Mnie interesują fakty a nie plany , deklaracje. Plan na rok 2012 to temat dla nowej Rady Gminy. Przecież nowi radni mogą sobie ułożyć inne plany. Jest to typowa kiełbasa wyborcza.
absolwent71

Postprzez zdziwiony » 26 Mar 2010 08:07

absolwent71 napisał(a):Na wsi najważniejsze decyzje podejmuje Zebranie Wiejskie. Dobrze gdy wtedy jest dużo mieszkańców , bo decyzje na nim podjęte są bardziej wiążące dla naszych radnych, sołtysa.

A ma być jakieś zebranie? Nie ma nigdzie żadnej informacji. Zebranie Koźmic Wielkich rozumiem? Na stronie Koźmic Wielkich w ogóle nic nie ma na ten temat.
zdziwiony

Postprzez absolwent71 » 26 Mar 2010 14:00

Przewidziane jest na środę 14 kwietnia. Ma być przedstawione sprawozdanie sołtysa. Na pewno będzie potwierdzenie na naszej stronie.
absolwent71

Postprzez Koxmiczanin99 » 29 Mar 2010 09:34

absolwent71 napisał(a):Tu jest pole do popisu dla mieszkańców ,rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola czy szkoły.

Nie rozumiem, czego się oczekuje od rodziców? Mam przyjść z łopatą do kopania? Gdzie i kiedy? Mam przyjść na zebranie i zagłosować, że chcę tego boiska? Jak się oczekuje wsparcia to nie można traktować ludzi jak półgłówków, tylko trzeba wyłożyć karty na stół. O co chodzi, czego się oczekuje od rodziców i gdzie jest to "pole do popisu"?
Koxmiczanin99

Postprzez serwisant56 » 14 Kwi 2010 10:59

Od rodziców oczekuje się zainteresowania tym problemem( budowa boiska). Utarte jest myślenie, że oni są od tego; tzn nikt. Zależy chyba wszystkim na zdrowiu naszych pociech. Gdy boisko jest blisko szkoły to więcej czasu jest na ćwiczenia.
A na zebraniu wiejskim mieszkańcy powinni przegłosować najważniejsze inwestycje jakie powinny być realizowane w naszej wsi. Takie decyzje powinny być wskazówkami dla naszych reprezentantów; a poźniej po kadencji ich z tego rozliczać.
serwisant56

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość