Obietnice nowego sołtysa czy zostana dotrzymane

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Obietnice nowego sołtysa czy zostana dotrzymane

Postprzez woj06 » 17 Maj 2011 12:52

Powiem ze nowy sołtys odwiedził nas przed wyborami(jako jedyny z tego co pamiętam od iluś lat), obiecał że pewnymi sprawami się zajmie które od dłuszego czasu w rejonie kopca w Kozmicach Wielkich koło Pawlkiowic na górze nie sa załatwione, zobaczymy jak się będzie sprawował nowy sołtys p. WINDAK. NA RAZIE GRATULUJE WYGRANEJ, a zobaczymy co pod koniec napiszemy
woj06

Re: Obietnice nowego sołtysa czy zostana dotrzymane

Postprzez Mieszkaniec Koźmic- Kopców » 09 Cze 2011 09:31

PE napisał(a):Co takiego obiecał?

Co takiego obiecał, wszczególności na Kopcach?
Mieszkaniec Koźmic- Kopców

Postprzez Michał » 09 Cze 2011 22:47

Z tego co wiem to po 'Kopcach I' nie chodził nowy (wtedy potencjalny) Sołtys-Pan Kazimierz Windak...chodziłem ja osobiście a to co obiecałem to to, że nowy Sołtys pochyli się nad problemami Kopców a właściwie nad problemami Mieszkańców Kopców..Obiecałem to, gdyż bardzo rzetelnie pozbierałem wszelakie bolączki mieszkańców, przekazywane mi podczas rozmów i przekazałem obecnemu Panu Sołtysowi i wiem, że Pan Sołtys każdą ze zgłoszonych przeze mnie spraw potraktuje indywidualnie..
Michał

Dołączenie: 15 Gru 2009 00:34
Miejscowość: Koźmice Wielkie

Postprzez Mieszkaniec Kopców » 19 Cze 2011 22:57

Michał napisał(a):Z tego co wiem to po 'Kopcach I' nie chodził nowy (wtedy potencjalny) Sołtys-Pan Kazimierz Windak...chodziłem ja osobiście a to co obiecałem to to, że nowy Sołtys pochyli się nad problemami Kopców a właściwie nad problemami Mieszkańców Kopców..Obiecałem to, gdyż bardzo rzetelnie pozbierałem wszelakie bolączki mieszkańców, przekazywane mi podczas rozmów i przekazałem obecnemu Panu Sołtysowi i wiem, że Pan Sołtys każdą ze zgłoszonych przeze mnie spraw potraktuje indywidualnie..

Niech więc Pan Sołtys się pochyla, byle coś załatwił . Ale pytania brzmiały co było obiecane.Na to nie ma odpowiedzi, więc trudno cokolwiek w przyszłości rozliczać.A efektysą wtedy jesli są rozliczalne i rozliczane.Obiecanki były , bo były też wybory.
Ukazały się już dwa protokoły w zabrań Rady Sołeckiej. Co się z nich dowiedzieliśmy ? Nic, poza tym ,że jest OK i Rada będzie zajmować się problemami . Jakimi? Mieszkańcy chcą wiedzieć jakimi, o może to tylko problemy członków Rady a nie ogółu mieszkańców. Oczekujemy jasnych informacji - co ,kiedy, kto załatwił, jakie są prowadzone sprawy. Wyborcy muszą rozliczać swoich przedstawicieli bo w przeciwnym razie wszystko będzie zawsze OK, czyli jak dotychczas.
Mieszkaniec Kopców

Postprzez Michał » 20 Cze 2011 22:58

Mieszkaniec Kopców napisał(a): Ale pytania brzmiały co było obiecane.Na to nie ma odpowiedzi...

Pytanie brzmiało co takiego obiecał Pan Sołtys a nie "co było obiecane" - lekka różnica...
Różnica, ponieważ było obiecane przeze mnie, że Sołtysowi przekażę zgłaszane sprawy i obiecałem, że na pewno się nad nimi pochyli.

Mieszkaniec Kopców napisał(a):Obiecanki były , bo były też wybory

Owszem, obiecywałem, że przekażę Panu Sołtysowi sprawy zgłaszane przez mieszkańców i tak też zrobiłem..Ponadto, na roznoszonych ulotkach było napisane co chcemy jako rada osiągnąć i jakie mamy plany

Mieszkaniec Kopców napisał(a):Wyborcy muszą rozliczać swoich przedstawicieli

No ok, masz rację. Ale chyba nie chcesz tego robić po niecałym miesiącu urzędowania (nie mylić z rządzeniem) Rady Sołeckiej i Sołtysa??
A swoją drogą, miło mi, że jako jeden z niewielu z Kopców I poszedłeś na wybory..bo nawet nie dopuszczam myśli do siebie, że mogło Cię, Drogi Wyborco na nich zabraknąć.

Mieszkaniec Kopców napisał(a):Wyborcy muszą rozliczać swoich przedstawicieli bo w przeciwnym razie wszystko będzie zawsze OK, czyli jak dotychczas.

Wiesz, kiedyś tam, dawno dawno temu, założyłem na tym Forum pewien temat: "Co byś zmienił/a w Koźmicach" viewtopic.php?f=4&t=31 jakoś nie spotkałem tam Twojego żadnego wpisu (z Twoim nickiem).Skoro jest źle Twoim zdaniem w Koźmicach Wielkich, to dlaczego tam nie opisałeś żadnego problemu ani nie podrzuciłeś żadnego pomysłu??

Mieszkaniec Kopców napisał(a):.... o może to tylko problemy członków Rady a nie ogółu mieszkańców.

A tutaj Cię już drogi Mieszkańcu Kopców poniosło lekko i proponowałbym ze 3 razy przeczytać coś zanim wyślesz na forum...
Nie po to idą ludzie do Rady Sołeckiej pracować DLA WAS, żeby tego typu rzeczy potem wysłuchiwać...Każdy kto tam się znajduje, łącznie ze mną, chce coś w końcu zrobić dla tej naszej Wsi...nie pasuje coś-sam się zgłoś do Rady Sołeckiej w następnych wyborach.A właściwie to dlaczego tego nie zrobiłeś w tym roku?? Była przecież pełna swoboda w zgłaszaniu się, każdy mógł iść i się zgłosić w Urzędzie Miasta i Gminy.

A tak na marginesie:
Protokół czyli sprawozdanie w tym przypadku z posiedzenia Rady Sołeckiej jest to krótka recenzja więc na próżno w niej szukać szczegółów...
Michał

Postprzez Obserwator » 22 Cze 2011 11:15

Drogi Mieszkańcu Kopców. Może napisz co takiego Cie gnębi i jaki jest Twój problem - a będzie wiadomo, czy:
1. Mieści się on w zasięgu możliwości działania Sołtysa
2. Można zaadresować ten problem do konkretnego wydziału w Urzędzie Gminy
3. Jakoś inaczej spróbowac zaradzić Twoim problemom

Na razie mam wrażenie, że piszesz po to, by dla zasady zarzucic nowemu sołtysowi i radzie brak działania. Jeśli masz problem - skontaktuj się z kims z rady, przedstaw problem i monituj o jego wykonanie - również na tym forum. I pamiętaj - praca w radzie sołeckiej jest pracą całkowicie społeczną, radni nie mają żadnych profitów, poświęcają swój czas, a czasem i pieniądze po to, aby cos zrobic dla Koźmic. Jeśli chcesz pomóc - z całą pewnością znajdzie się dla Ciebie cos do zrobienia. Jeśli nie chcesz pomóc - Twoja sprawa, pewnie masz powody. Ale nie zarzucaj innym złej woli za to, ze chcą coś zrobić dla koźmickiej społeczności.
Obserwator

Dołączenie: 14 Gru 2008 23:02

Postprzez Gość » 24 Cze 2011 22:59

Obserwator napisał(a):Drogi Mieszkańcu Kopców. Może napisz co takiego Cie gnębi i jaki jest Twój problem - a będzie wiadomo, czy:
1. Mieści się on w zasięgu możliwości działania Sołtysa
2. Można zaadresować ten problem do konkretnego wydziału w Urzędzie Gminy
3. Jakoś inaczej spróbowac zaradzić Twoim problemom

Na razie mam wrażenie, że piszesz po to, by dla zasady zarzucic nowemu sołtysowi i radzie brak działania. Jeśli masz problem - skontaktuj się z kims z rady, przedstaw problem i monituj o jego wykonanie - również na tym forum. I pamiętaj - praca w radzie sołeckiej jest pracą całkowicie społeczną, radni nie mają żadnych profitów, poświęcają swój czas, a czasem i pieniądze po to, aby cos zrobic dla Koźmic. Jeśli chcesz pomóc - z całą pewnością znajdzie się dla Ciebie cos do zrobienia. Jeśli nie chcesz pomóc - Twoja sprawa, pewnie masz powody. Ale nie zarzucaj innym złej woli za to, ze chcą coś zrobić dla koźmickiej społeczności.

Widać ,że Pana Michała bardzo boli treść mojego wpisu. Szkoda ,że ma kłopoty z odczytaniem jego treści. Bo w nim chodziło jedynie o podanie jakie problemy były w sprawach Kopców zgłaszane i o nic więcej. Jesli działalność Rady lub niektórych jej członków będzie polegała na pisaniu tyrad przez obrażonego młodego człowieka , który jeszcze oprócz niczego nie zdążył zrobić oprócz pisania na stronach " Wieczornego Gadu Gadu "to prognozy dla Rady są złe. Jest wiele spraw ,którymi Rada może się zająć i jest to sprawa jej członków bo po to tam szli i po to ich wybrano.Mniej pisania , więcej pracy a wyborcy to ocenią , bo na tym polega , jak na razie , demokracja.Obrażaniem się nikt niczego jeszcze nie zrobił dobrego.
Gość

Postprzez Obserwator » 25 Cze 2011 21:51

Gość napisał(a):
Widać ,że Pana Michała bardzo boli treść mojego wpisu. Szkoda ,że ma kłopoty z odczytaniem jego treści. Bo w nim chodziło jedynie o podanie jakie problemy były w sprawach Kopców zgłaszane i o nic więcej. Jesli działalność Rady lub niektórych jej członków będzie polegała na pisaniu tyrad przez obrażonego młodego człowieka , który jeszcze oprócz niczego nie zdążył zrobić oprócz pisania na stronach " Wieczornego Gadu Gadu "to prognozy dla Rady są złe. Jest wiele spraw ,którymi Rada może się zająć i jest to sprawa jej członków bo po to tam szli i po to ich wybrano.Mniej pisania , więcej pracy a wyborcy to ocenią , bo na tym polega , jak na razie , demokracja.Obrażaniem się nikt niczego jeszcze nie zrobił dobrego.

Nie wiem co boli Pana Michała - ale prosiłem Cię abyś napisał co Ciebie boli - a Ty nadal piszesz jakieś farmazony i obrażasz tych, którzy mają ochote coś zrobić. Napisz konkretnie o co Ci chodzi i jaki problem chcesz rozwiązać - oraz jak możesz w tym pomóc. I skończ z obrażaniem. Masz jakąś propozycję to ją przedstaw. Nie masz - to pisz sobie na onecie lub innym portalu typu pomponik.pl. Tam są wpisy pasujące poziomem do tego co dotychczas tu napisałeś. Jeśli stać Cię na coś więcej - to prosimy o konkrety.
Obserwator

Dołączenie: 14 Gru 2008 23:02

Postprzez Michał » 26 Cze 2011 01:44

Gość napisał(a):Widać ,że Pana Michała bardzo boli treść mojego wpisu.Szkoda ,że ma kłopoty z odczytaniem jego treści. Bo w nim chodziło jedynie o podanie jakie problemy były w sprawach Kopców zgłaszane i o nic więcej.

Nie boli treść, ani forma-jedynie się ustosunkowałem do tego co zostało wcześniej napisane..Jeśli w Twoim poście chodziło o to, żeby się dowiedzieć jakie problemy były zgłaszane w sprawie Kopców to trzeba było wprost zapytać...bo czytać ze zrozumieniem jeszcze potrafię i czytając nie natrafiłem ani razu na takie pytanie..natrafiłem jedynie na pytanie "co było obiecane"albo "co obiecał"

Gość napisał(a):Jesli działalność Rady lub niektórych jej członków będzie polegała na pisaniu tyrad przez obrażonego młodego człowieka , który jeszcze oprócz niczego nie zdążył zrobić oprócz pisania na stronach " Wieczornego Gadu Gadu "to prognozy dla Rady są złe.

Ja nie z tych, co się obrażają na to co ktoś napisał. Jeżeli komukolwiek odpowiadam, to odpowiedź zawsze dostosowana jest do tonu i poziomu wypowiedzi mojego Rozmówcy.

Gość napisał(a):Jest wiele spraw ,którymi Rada może się zająć i jest to sprawa jej członków bo po to tam szli i po to ich wybrano.

To w takim razie napisz proszę, jakie to sprawy i co Cię gnębi? Powiedz w końcu jaki widzisz problem a może razem uda nam się mu zaradzić.

Gość napisał(a):Mniej pisania , więcej pracy a wyborcy to ocenią , bo na tym polega , jak na razie , demokracja.Obrażaniem się nikt niczego jeszcze nie zrobił dobrego.

Pisanie pisaniem, a praca pracą-jedno z drugim jakoś nie koliduje
Ale skąd pomysł, że ktokolwiek jest na kogokolwiek obrażony?(no chyba, że pisząc swoją wypowiedź zakładałeś, że się obrażę-a to bardzo nieładnie świadczy...)otóż, nie obraziłem się, ale chyba nie sądziłeś, że pozostanę bierny czytając słowa uszczypliwe (o tym, że załatwiamy w radzie swoje sprawy), pod adresem mnie i Rady Sołeckiej ??

A odpowiadając na proste pytanie, które w końcu się wyłoniło z zawiłych naszych dyskusji to zgłaszane było:
-kwestia uregulowania stanu prawnego utwardzonej drogi bocznej na Kopcach I-tuż przy granicy z Pawlikowicami (a co za tym idzie również jej odśnieżania zimą)
-kwestia doświetlenia zakrętu
-kwestia kanalizacji
Michał

Następna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości