Obietnice nowego sołtysa czy zostana dotrzymane

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Re: Obietnice nowego sołtysa czy zostana dotrzymane

Postprzez ppp » 05 Sie 2011 22:32

Jak na razie z inicjatywy sołtysa wykonano tablice ogłoszeń na których wisi zawsze sterta makulatury - gratulacje. W dobie internetu idziemy we właściwym kierunku. Wspomne tez o inicjatywie sołtysa założenia "rady" pod przewodnictwem ks proboszcza która miałaby zająć się .... ??? .... i tu sam sołtys nie był w stanie określić czym ma się zająć. Konkretniej prosiłbym o informacje co zrobił już lub zmierza zrobić sołtys aby ułatwić Koźmiczanom życie codzienne np. oświetlenie olic, asfalt na drogach, chodniki, poprawa bezpieczeństwa, a może dostęp do darmowego internetu itp... Ciekawe czy sołtys zagląda na forum ?
ppp
ppp

Postprzez KIEROWCA Z kOŹMIC » 16 Sie 2011 20:26

Kwestia oświetlenia zakrętu- jestem kierowcą i często jeżdżę tą drogą wieczorem i nocą. Niestety zakręt jest bardzo niebezpieczny gdyż jadąc w kierunku Pawlikowic przy skręcie w lewo w kierunku odcinka prostego w górę światła samochodu świeca w prawo poza drogę i nie widać pieszych idących z góry, których widzi się czasem nagle. Całkowity brak podłoża i dodatkowo głęboki rów przy drodze zmusza pieszych do korzystania z drogi. Jest to droga powiatowa i zarząd dróg i powiat winien zadbać o jej bezpieczeństwo. Temat oświetlenia ciągnie się już kolejną kadencję i nie może zostać pozytywnie rozwiązany.A przecież to tylko chodzi o jeden słup , jedną oprawę i ok. 40m przewodów i linki. Nie sa to wielkie kwoty i w rezerwie powiatowej można je upchać.
KIEROWCA Z kOŹMIC

Postprzez gość4 » 09 Wrz 2011 14:35

Aktualności na kożmice.pl
"Był kiedyś taki pomysł w Koźmiczkach ale nie doczekał się realizacji. Natomiast czujni Czytelnicy zauważyli i życzliwie donieśli, że po Wieliczce zaczął grasować żółty pojazd promujący Sołectwo Koźmice Wielkie oraz jego stronę internetową. To jak dotąd jedyne sołectwo w gminie Wieliczka ale i prawdopodobnie jedno z nielicznych w Polsce, które promuje się w taki sposób. Brawo dla sąsiadów"

Mnie osobiście ten pomysł rozbawił do łez:) może o to chodzi.
Pytanie czy jest to promocja sołectwa czy sołtysa?
gość4

Postprzez BYŁY kOŹMICZANIN » 10 Wrz 2011 22:05

gość4 napisał(a):Aktualności na kożmice.pl
"Był kiedyś taki pomysł w Koźmiczkach ale nie doczekał się realizacji. Natomiast czujni Czytelnicy zauważyli i życzliwie donieśli, że po Wieliczce zaczął grasować żółty pojazd promujący Sołectwo Koźmice Wielkie oraz jego stronę internetową. To jak dotąd jedyne sołectwo w gminie Wieliczka ale i prawdopodobnie jedno z nielicznych w Polsce, które promuje się w taki sposób. Brawo dla sąsiadów"

Mnie osobiście ten pomysł rozbawił do łez:) może o to chodzi.
Pytanie czy jest to promocja sołectwa czy sołtysa?

Ten pojazd jest faktem i bardzo dobrze , przecież Koźmice są Wielkie i dlaczego nie mają się promować ?
Świetny pomysł w dobie wszechobecnej reklamy. Ale równocześnie za reklamą winny iść czyny.Dni Koźmic to świetny pomysł co widać już po pierwszym dniu .Dużo młodzieży i dzieci a przecież głównie o nich chodzi. A może tak zorganizować spotkania dla młodzieży np. przy ognisku, z gitarą , pod patronatem Księdza Proboszcza? Warunki do spotkań są wspaniałe, tylko trochę organizacji. Sądzę ,że pomysłów młodym ludziom nie brakuje. W Radzie Sołeckiej są też młodzi i wydaje się ,że aktywni skoro tak szybko zorganizowano imprezę Dni Koźmic. A pierwsze sygnały płynące z Kościoła od nowego Księdza Proboszcza wydają się być sygnałami dobrego gospodarza . Powodzenia i wytrwałości życzy Koźmiczanin " na obczyźnie ".
BYŁY kOŹMICZANIN

Postprzez gość4 » 12 Wrz 2011 07:46

Moje obserwacje są inne, to są działania które nie służą miejscowości tylko promocji określonych osób. Jest wiele innych potrzeb w miejscowości na które trzeba skierować energię i zapał, ale faktyczna praca niestety nie wiąże się z występami i brawami i często nie daje możliwości "awansu" społecznego.
Czy mam rację okaże się podczas kolejnych wyborów i prezentacji kandydatów do rady gminy.
gość4

Postprzez Koźmiczanin 2 » 13 Wrz 2011 22:55

gość4 napisał(a):Moje obserwacje są inne, to są działania które nie służą miejscowości tylko promocji określonych osób. Jest wiele innych potrzeb w miejscowości na które trzeba skierować energię i zapał, ale faktyczna praca niestety nie wiąże się z występami i brawami i często nie daje możliwości "awansu" społecznego.
Czy mam rację okaże się podczas kolejnych wyborów i prezentacji kandydatów do rady gminy.

Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi w tej wypowiedzi. Czy reklama sołectwa Koźmice Wielkie to coś złego ?
Owszem w samochodzie siedzi człowiek , który też może skorzystać z tej reklamy. No i co z tego.
Co ma do rzeczy reklama z innymi potrzebami na które winno skierować się energie i zapał?
A co ma się okazać podczas kolejnych wyborów? Zgłosi się wielu kandydatów i znów wybiorą w Koźmicach tych samych lub im podobnych , którzy niewiele zdziałają poza deklaracjami wyborczymi.
A na czy ma polegać racja Gościa ? Trudno wywnioskować.
Koźmiczanin 2

Postprzez Michał » 13 Wrz 2011 23:18

gość4 napisał(a):Jest wiele innych potrzeb w miejscowości na które trzeba skierować energię i zapał,

Witam serdecznie,

"gość4", moje skromne pytanie brzmi: jakie widzisz potrzeby, którymi należy się niezwłocznie zająć ?
Michał

Dołączenie: 15 Gru 2009 00:34
Miejscowość: Koźmice Wielkie

Postprzez gość4 » 14 Wrz 2011 08:37

1. Wybierz się na spacer po naszej miejscowości - zobacz ile jest wszędzie śmieci leżą w rowach w rzeczkach i zagajnikach w centrum wsi i na obrzeżach
2. Stań koło Domu Kultury i powochaj zapachy jakimi szczyci się centrum wsi
3. Spróbuj się wybrać na piechotę drogą z centrum wsi w kierunku Bugaja, dziwię się że nie doszło tam jeszcze do żadnego poważnego wypadku
4. Popatrz na wspólny parking (chyba należący do parafi) między szkołą a kościołem i zobacz co się dzieje - tumany kurzu, paraliż komunikacyjny i w tym wszystkim biegające dzieci
5. Dom Kultury zupełnie nie wykorzystany podczas gdy młodzi ludzie spędzają czas na przystankach
6. Kościół Parafialny jako jedyny w okolicy nie ogrzewany
7. Podwórko szkoły podstawowej i dzieci biegające po betonie
8. Droga o dół od szkoły w kierunku Wilgi i takimi koleinami że można sobie wybić zęby
9. Ciasne przedszkole
10. Swietlica szkolna czynna do godziny 15.00 (dla kogo?) itp.

Zdaję sobie sprawę że są to nie tylko zadania sołtysa i rady sołeckiej jednak jeżeli działacie wspólnie z szkołą, przedszkolem, parafią i radnymi ( przynajmniej takie są zapewnienia) to jest wiele do zrobienia .
gość4

Postprzez gram » 14 Wrz 2011 21:56

Tylko co ta wyliczanka ma wspólnego z obietnicami sołtysa - bo o tym tu rozmawiamy. Nie przypominam sobie, żeby sołtys obiecywał coś w tematach:
zbierania śmieci po rowach,ogrzewania w kościele, smrodu koło DK czy godzin pracy świetlicy szkolnej.
Według Ciebie sołtys powinien odpowiadać jeszcze za gradobicie i wysokie podatki.

Ale konstruktywnie, co według Ciebie sołtys może (ale naprawdę może, w granicach prawa i budżetu, którym dysponuje) zrobić w sprawach:

cytat napisał(a):1. śmieci w rowach,
2. smrodu koło Domu Kultury,
5. transferu młodzieży z przystanków do Domu Kultury
6. ogrzewania w kościele
7. betonowego podwórka szkoły
9. ciasnego przedszkola
10. godzin pracy świetlicy szkolnej
gram

Postprzez Michał » 15 Wrz 2011 13:06

Spaceruję po naszej miejscowości i to dość często.

AD 1 Kwestia śmieci poruszona została przeze mnie w temacie viewtopic.php?f=4&t=31 - można poczytać... Na szczęście ten problem zostanie niebawem zlikwidowany, gdy rząd wprowadzi podatek od wspólnej gospodarki śmieciowej (jesteśmy jednym z dwóch ostatnich krajów w Europie, który takiego podatku nie ma). Wtedy będą pieniądze na to, żeby regularnie sprzątać śmieci po niekulturalnych ludziach.
AD 2 Odnośnie kanalizacji to jest to kwestia inwestycji powiatowych i gminnych, jedyne co możemy to chodzić i prosić...
AD 3 Podniosę to na najbliższym zebraniu.
AD 4 j.w.
AD 5 Drogi 'gość4', co proponujesz?
AD 6 W kompetencji RS leży jedynie pomoc Parafii.
AD 7 Wiem, że jako jedyna szkoła w gminie nie mamy sali gimnastycznej przy szkole podstawowej. Sprawa znana i cały czas podkreślana. Niestety brak funduszy.
AD 8 Jest droga alternatywna - asfaltowa. Być może w końcu doczekamy się nakładki bitumicznej na wspomnianej przez Ciebie drodze, lecz trzeba na to poczekać.
AD 9 oj i to duuużo za ciasne.. wiemy i będziemy starać się z tym coś zrobić.
AD 10 Dla dzieci, które mają ochotę tam chodzić.
Michał

Dołączenie: 15 Gru 2009 00:34
Miejscowość: Koźmice Wielkie

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości