Szkoła bez boiska

Co słychać w naszych pięknych Koźmiach ...

Szkoła bez boiska

Postprzez admin_KM » 21 Mar 2010 15:24

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu "Szkoła bez boiska".
admin_KM
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez Koźmiczanin » 21 Mar 2010 22:41

admin_KM napisał(a):Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu "Szkoła bez boiska".Beż którego boiska. ? Czyżby likwidowano boisko obok hali sportowej. Szkoda , wielka strata.
Koźmiczanin
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez Były mieszkaniec » 22 Mar 2010 00:33

admin_KM napisał(a):Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu "Szkoła bez boiska".Sprawa boiska winna być podniesiona się na najbliższym zebraniu mieszkańców Sołectwa. Koźmice zasługują na to aby szkoła doczekała się boiska dla dzieci i młodzieży, a nawet dwóch, jednego z pokazana lokalizacją za cmentarzem, i drugiego w rejonie KS Wilga.
Boiska pod Wysoką Góra winno być miejscem imprez plenerowych, przecież tak można zrobić coś w rodzaju amfiteatru.Naturalny kształt terenu umożliwia jego wykorzystanie . A może znajdzie się jakiś architekt , który zaplanuje zagospodarowanie tego terenu?
Kiedyś w Koźmicach była bardzo dobra drużyna siatkarzy. A może KS Wilga reaktywuje sekcję siatkarską , jest przecież sala w gimnazjum. Wydaje się jednak ,że z aktywnością młodzieży jest cieniutko.
Były mieszkaniec
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez Wiesiek » 22 Mar 2010 09:00

Koźmiczanin napisał(a):Beż którego boiska. ? Czyżby likwidowano boisko obok hali sportowej. Szkoda , wielka strata.


Proponuję zapoznać się najpierw z treścią artykułu - a potem się wypowiadać.
Wiesiek
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez Wiesiek » 22 Mar 2010 09:11

ponieważ admin zapomniał to dodaję link do informacji, którą komentujemy:
http://www.kozmice.pl/43.html#boisko
Wiesiek
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez absolwent71 » 22 Mar 2010 09:22

Nikt nie chce likwidować boiska k. gimnazjum. Dokładnie przeczytać wpis na stronie http://www.kozmice.pl Szkoła bez boiska. Chodzi tu o kontynuacje budowy nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zapleczem rekreacyjnym w dawnym ''Piekiełku". Jest tam miesce na małe boisko piłki nożnej dla dzieci, może być do piłki ręcznej, bądź w poprzek dwa boiska do siatkówki. Na wyższej półce jest przygotowane miejsce pod wiatę, etradę oraz plac na wybudowanie zadaszenia pod organizowanie sobie spotkań przy ognisku.(taka była tradycja tego pięknego miejsca, naturalnie osłoniętego z trzech stron), można też zrobić plac zabaw dla naszego przedszkola. Popieram reaktywowanie drużyny siatkarskiej. Jest tu wspaniałe miejsce na takie rozgrywki na powietrzu. Zamysł jest taki aby to miejsce służyło do rekreacji mieszkańcom w dni wolne.
absolwent71
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez Wiesiek » 22 Mar 2010 10:52

absolwent71 napisał(a): można też zrobić plac zabaw dla naszego przedszkola.


A tego to ja nie rozumiem? Po co przedszkolu plac zabaw tam, koło cmentarza ? Przecież ma swój plac, przy Domu Kultury :shock:
Wiesiek
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez Obserwator » 22 Mar 2010 12:22

Były mieszkaniec napisał(a):Koźmice zasługują na to aby szkoła doczekała się boiska dla dzieci i młodzieży, a nawet dwóch, jednego z pokazana lokalizacją za cmentarzem, i drugiego w rejonie KS Wilga.

Koźmice zasługują na to, aby być normalną wsią, w której gmina inwestuje w infrastrukturę. W to wchodzi też boisko - przede wszystkim dostępne dla dzieci i młodzieży. Niestety od 4 lat Koźmice są "białą plamą" na mapie inwestycji gminnych - a mieszkańcy w tej sprawie pokornie zgadzają się z władzami, które ich pieniądze wydają gdzie indziej - tzn. w innych częściach gminy. Klasycznym przykładem - chodniki dla pieszych, które są juz we wszystkich okolicznych wsiach, tylko nie w Koźmicach. Sprawa kanalizacji - to następna rzecz. Boiska i infrastruktura sportowa są oczkiem w głowie obecnych władz i niedługo w Wieliczce będzie więcej boisk niż miejsc parkingowych. Zgodnie z ogólną tendencją "rzucono" groszem w roku wyborczym - najlepiej na boiska, bez dokładnego rozeznania potrzeb i możliwości. W końcu burmistrz i rada nie dzielą swoich pieniędzy, tylko cudze (czyli nasze) - takie pieniądze się rozdaje na lewo i prawo najłatwiej.
Nie wierzę w 2 boiska w Koźmicach i dla mnie "zaboiskowanie" gminy to wyrzucanie pieniędzy. Taką infrastrukturę należy potem utrzymywać - tzn. musi być pilnowana, monitorowana - inaczej po 2 miesiącach będzie to ruina. Zróbmy jedno boisko - a dobrze i z głową. A przede wszytkm potrzebne jest boisko przy szkole podstawowej - bo obecne zajęcia WF to parodia wychowania fizycznego.
Obserwator
 
Posty: 34
Dołączenie: 14 Gru 2008 23:02

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez serwisant56 » 22 Mar 2010 13:57

Po co plac zabaw ? A z trzech powodów: 1. w szkole uczy się zerówka, 2. nasze przedszkole będzie miało gdzie chodzić na spacery, 3. przecież mamy rodziny z małymi dziećmi i dlaczego nie mogą chodzić na spacer na Wysoką Górę .
Dlaczego boisko blisko szkoły to chyba nie trzeba tłumaczyć. Dzieci na wf-ie powinny ćwiczyć a nie tracić czas na niebezpieczny przemarsz.
serwisant56
 

Re: Szkoła bez boiska

Postprzez Wiesiek » 22 Mar 2010 15:27

serwisant56 napisał(a):Po co plac zabaw ? A z trzech powodów: 1. w szkole uczy się zerówka,


No właśnie - zerówka się uczy a nie bawi. Dzieciaki w zerówce są krótko i nie mają czasu na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

serwisant56 napisał(a):2. nasze przedszkole będzie miało gdzie chodzić na spacery


Na spacer to na spacer - do lasu, nad rzekę, na łąki. A plac zabaw mają koło siebie. Jeśli im czegoś brakuje, to trzeba im pomóc.

serwisant56 napisał(a): 3. przecież mamy rodziny z małymi dziećmi i dlaczego nie mogą chodzić na spacer na Wysoką Górę.

Nie wiem, czy to nie za daleko dla nich. No i towarzystwo dzieci grających na boisku może być niebezpieczne. Może lepiej byłoby przenieść boisko do siatkówki plażowej pod Wysoką Górę a na jego miejscu zrobić mały plac z piaskownicą i ławkami właśnie dla mam z małymi dziećmi.
Wiesiek
 

Następna

Powróć do Wieczorne GADU GADU

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron